GFL-G30P-485 | Industrial Laser Distance Sensor | DADISICK
model
GFL-G Series | GFL-G30P-485
  • Repetitive accuracy: Up to 2µm
  • Detection distance: 30mm
  • Detection range (f. s.): ±4mm
  • Linear accuracy: ±0.1%f.s. (f.s.=8mm)
  • Resolution ratio: 2um (In fast mode 4μm)
  • Output: RS485/PNP
Repetitive accuracy: up to 2µm
Detection distance: 30mm
Detection range (f. s.): ±4mm