GFL-G30N-485 | Laser Proximity Sensors | DADISICK
group name
DK-GFL-G Series
model
GFL-G Series | GFL-G30N-485
Paramtents
  • Response time: Up to 1.0ms
  • Repetitive accuracy: Up to 2µm
  • Detection distance: 30mm
  • Detection range (f. s.): ±4mm
  • Linear accuracy: ±0.1%f.s. (f.s.=8mm)
  • Resolution ratio: 2um (In fast mode 4μm)
  • Output: RS485/NPN
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Response time: up to 1.0ms
Repetitive accuracy: up to 2µm
Detection distance: 30mm
Detection range (f. s.): ±4mm