GFL-G50NM | Laser Displacement Sensor | DADISICK
model
GFL-G Series | GFL-G50NM
  • Repetitive accuracy: Up to 2µm
  • Detection distance: 50mm
  • Detection range (f. s.): ±10mm
  • Linear accuracy: ±0.1%f.5. (f.s.=20mm)
  • Resolution ratio: 5um (In fast mode 8μm)
  • Output: Analog/NPN
Repetitive accuracy: up to 2µm
Detection distance: 50mm
Detection range (f. s.): ±10mm