DK-GFL-Z200NM | Laser Measurement Sensor | DADISICK
model
DK-GFL-Z series | GFL-Z200NM
Paramtents
  • Response time: Up to 1.5ms
  • Output type Analog
  • Measuring center distance 200mm
  • Measuring range ±80mm
  • Repeatability 200μm
  • Supply voltage 12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Response time: up to 1.5ms
Output type: analog
Measuring range: ±80mm
Detailed
Laser Measurement Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm