DK-GFL-Z100NM | Inductive Distance Sensor | DADISICK
group name
DK-GFL-Z Series
model
DK-GFL-Z series | GFL-Z100NM
Paramtents
  • Response time: Up to 1.5ms
  • Output type Analog
  • Measuring center distance 100mm
  • Measuring range ±35mm
  • Repeatability 70μm
  • Supply voltage 12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Response time: up to 1.5ms
Output type: analog
Measuring range: ±35mm
Detailed
 Inductive Distance Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm