DK-GFL-Z50N | Long Distance Sensor | DADISICK
model
DK-GFL-Z series | DK-GFL-Z50N
Paramtents
  • Response time: Up to 1.5ms
  • Output type NPN
  • Measuring center distance 50mm
  • Measuring range ±15mm
  • Repeatability 30μm
  • Supply voltage 12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Response time: up to 1.5ms
Output type: NPN
Measuring range: ±15mm
Detailed
Laser Displacement Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm